Pijany 15-latek spowodował kolizję

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Był pijany. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Na widok policyjnego radiowozu wspólnie z pasażerem próbował jeszcze pieszej ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. Teraz 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło 7 listopada późnym wieczorem w Złotowie.

Kilkanaście minut po godzinie 22. mieszkańca Złotowa zaniepokoił pisk opon, odgłos odjeżdżającego z dużą prędkością auta, a po chwili ogromy trzask dochodzący z okolic ul. Szpitalnej. Mężczyzna powiadomił więc oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie o zaistniałej sytuacji. Na miejsce błyskawicznie skierowany został patrol policjantów z Wydziału Prewencji. Na pobliskim parkingu funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena. Tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach palonej gumy. Samochód miał też uszkodzoną karoserię. W aucie siedziało dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu próbowali oddalić się od pojazdu. Policjanci szybko ich zatrzymali. Wyraźnie pijany 15-latek początkowo zaczął tłumaczyć policjantom, że to nie on kierował (należącym do jego kolegi) samochodem. Stwierdził też, że karoseria była już uszkodzona znacznie wcześniej. Policjanci nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń. Świadkowie oraz uszkodzony znak drogowy w pobliżu osobowego volkswagena nie potwierdziły wersji nastolatka – informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Okazało się, że 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Chłopak stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 (Red.)