15 punktów zbiórki darów dla obywateli Ukrainy

kraj Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia
Powiat Pilski uruchomił 15 punktów zbiórki darów dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w naszym kraju, ale również tych, którzy zdecydowali się zostać, by bronić swojej ojczyzny.
 Znajdują się one we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski w Pile, Wyrzysku i Łobżenicy.
Punkty te czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Zależy nam na skoordynowaniu zbiórek darów dla obywateli Ukrainy, ale również na właściwym ich magazynowaniu, posegregowaniu, oznaczeniu oraz co najważniejsze – aby trafiły one do tych, którzy tego naprawdę potrzebują. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Wojewody Wielkopolskiego, niebawem uruchomiony zostanie centralny magazyn wojewódzki w Poznaniu, z którego dary będą transportowane na Ukrainę. Duża część z nich będzie oczywiście przykazywana tym obywatelom Ukrainy, którzy już u nas zamieszkali bądź przybędą na nasze tereny w najbliższym czasie. Uciekają oni z niewielkim dobytkiem i nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do swojej ojczyzny – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Każdy z nas może pomóc. Oto wykaz najpotrzebniejszych rzeczy: odzież (nowa), środki higieniczne (pasta do zębów, mydło, pampersy, artykuły dla kobiet itp.), środki czystości (proszki, płyny, itp.), żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia (konserwy, dżemy, woda, kasze, makarony, słodycze itp.) oraz artykuły oświetleniowe (latarki, świece, zapałki, baterie).
Adresy gdzie można zostawić dary:
1) I LO w Pile, ul. Pola 11
4) Szkoła przy Teatralnej w Pile, ul. Teatralna 1
5) Budowlanka Piła, ul. Kilińskiego 16
6) Zespół szkół ekonomicznych w Pile, ul. Gen. Sikorskiego 18a
7) Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, ul. Gen. Sikorskiego 73
9) Zespół Szkół w Łobżenicy, ul. Złotowska 15
11) CKZIU w Wyrzysku, ul. Wiejska 1
12) SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, ul. Śniadeckich 27
  • Eligiusz Komarowski – Facebook