150 łóżek w drodze do szpitali

kraj Najnowsze Wydarzenia

FUNDACJA WOŚP.  W sumie do 19 szpitali w całej Polsce trafi 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, które zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach walki z koronawirusem. Lista powstała we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, znajdują się na niej jednoimienne szpitale zakaźne, ale także szpitale z tzw. pierwszej linii zmagań z epidemią.

Sprzęt został zamówiony, dostawcy otrzymali informacje o docelowych lokalizacjach i lada moment rozpocznie się dystrybucja. Wykaz szpitali, które otrzymają łóżka zakupione przez Fundację,

-Działamy szybko, odpowiadając na konkretne potrzeby konkretnych szpitali. Sprzęt, który zamówiliśmy w pierwszej kolejności ? łóżka na stanowiska intensywnej terapii noworodków ? wchodzi w etap dystrybucji. Intensywnie pracujemy nad rozdysponowaniem kardiomonitorów oraz czekamy na transport środków ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego. Cały czas planujemy także kolejne zakupy dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny, to nie jest więc nasze ostatnie słowo ? mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Pierwszym zakupem WOŚP było 150 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Ponadto Fundacja, w ramach walki z epidemią, zakupiła 157 kardiomonitorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), analizator laboratoryjny oraz 3000 testów na koronawirusa. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej oraz 2 pulsoksymetry ręczne. Wszystkie zakupione i otrzymane w darze urządzenia i elementy wyposażenia medycznego Fundacja przekaże polskim szpitalom będącym na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa.

Krzysztof Dobies 

Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP

Fot. Marcin Michoń