Recydywista wrócił do starych nawyków

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

POŁAJEWO. 25-letni mieszkaniec gminy Połajewo wpadł w ręce kryminalnych, po tym jak ukradł kartę bankomatową i płacił nią za zakupy metodą zbliżeniową. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży laptopa wartego około 1000 złotych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kilka dni temu kryminalni z czarnkowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży karty bankomatowej. Pokrzywdzony przekazał mundurowym informację, że jego skradzioną kartą ktoś już płacił za zakupy w sklepach na terenie gminy Połajewo. W sumie jego konto uszczuplił na kwotę prawie 300 złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Połajewo. Mężczyzna jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa, odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa ? informuje mł.asp. Karolina Górzna ?Kustra z czarnkowskiej KPP.

Podczas przesłuchania 25-latek wyjaśnił, że na jednej z ulic znalazł portfel i wyjął z niego kartę. Później posługiwał się nią jak własną, robiąc zakupy do kwoty 50 złotych, gdyż nie znał numeru PIN.

W sumie mężczyzna usłyszał 10 zarzutów za włamanie się do systemu bankowego. Dodatkowo kryminalni ustalili, że 10 maja br. Ukradł również laptop o wartości około 1000 złotych. 25-latek wykorzystał nieobecność pokrzywdzonego i z pokoju zabrał mu komputer– mówi pani rzecznik.

Policjanci odzyskali sprzęt  i zwrócili właścicielowi. Podejrzanemu  natomiast grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jego kara będzie wyższa o połowę, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy ? dodaje Górzna-Kustra.

(Red.)