18 kierowców przycisnęło pedał gazu

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także na skalę ich skutków. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu, celem poprawy bezpieczeństwa na drodze prowadzą szereg działań represyjnych i edukacyjno informacyjnych. Wczoraj dla kierowców przekraczających prędkość i popełniających rażące wykroczenia nie było taryfy ulgowej. W krótkim czasie funkcjonariusze ujawnili 18 takich przypadków. 

Nadmierna prędkość lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Głównym celem wczorajszej akcji policjantów drogówki było ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Tylko w godzinach dopołudniowych, w krótkich odstępach czasu policjanci z drogówki ukarali mandatami karnymi w sumie 18 kierowców. 12 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a 6 za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym tj. na tzw. linii podwójnej ciągłej, czy na skrzyżowaniu dróg – informuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Działania prowadzone były w większości na drodze K22.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci apelują o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego. Policjanci przestrzegają, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.

 

(Red.)

 Fot. KPP Wałcz