19. Europejski Festiwal Filmowy w Koszalinie „Integracja, Ty i Ja”. Mały Festiwal w Pile

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Polecamy repertuar “Małego Festiwalu” w Pile. Kino „Koral” RCK, 20 września, godz.18.00. 
„Oko boga”, dokument, Polska 2019, reż. Igor Kawecki (17 min.). Opowieść o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ul. Brzozowej, w której mieszka, to centralne miejsce świata – oko boga.
„Na krawędzi”, dokument, Izrael 2020, reż. Rina Papish (50 min.). Niezwykła historia Avnera, który był mistrzem w
skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom obserwujemy jego życie przed i po wypadku.
„Raj”, dokument, Hiszpania 2020, reż. Mateo Cabeza (20 min.). Ojciec i syn przekraczają Morze śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, uczą się, jak przetrwać w szpitalnej sali.
„Ondyna”, film fabularny, Polska 2019, reż. Tomasz Śliwiński (40 min.). Ondyna, nimfa wodna, zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł.
Istnieje rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Odyny. Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa też mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Odynie i jej klątwie.
„Spojrzenie”, film fabularny, Korea Południowa 2020, reż. Wonjin Kim (15 min.). Gdy niewidomy żebrak wchodzi do spóźnionego metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Po jego przejściu przez wagon, dziecko wskazuje na leżący na podłodze50-dolarowy banknot. Napięcie wzrasta. Wszyscy rzucają się po pieniądze, a po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale potem żebrak wraca…
Kino „Koral” RCK, 20 września, godz.18.00
Wejściówki w kasie RCK.