2 tony na Motylewskiej

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Środowisko Wydarzenia
Podczas pięciu akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę” tylko w tym roku członkowie i sympatycy Klubu Dobrego Klimatu uprzątnęli z miasta ponad 10 ton odpadów. To więcej niż jednorazowo zabiera śmieciarka. Zakończenie sezonu było z jednej strony udane, z drugiej pokazało, że świadomość ekologiczna wśród mieszkańców jest wciąż bardzo niska.
W ostatnią sobotę, w rejonie ulicy Motylewskiej, kilkudziesięciu społeczników zapełniło dwa kontenery w niespełna godzinę. Wyraźnie było widać, że odpady ktoś w to miejsce sukcesywnie zwoził. Znaleziono kilka opon, lodówkę, kilogramy osłonek po przewodach, odpady poremontowe i „zwykłe” śmieci: butelki, puszki, tekstylia. Odpady, które bezpłatnie przyjmują PSZOK-i.
– Z jednej strony cieszy frekwencja i determinacja uczestników, którzy z ogromnym zapałem sprzątali ten teren. Z drugiej smuci fakt, że mieszkańcy doprowadzili go do takiego stanu – mówi prezes Fundacji Pszczoła Bożena Wola, uczestniczka sobotniego sprzątania. – Brawa dla rady osiedla i młodych mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w akcji. Jak zwykle ogromne wsparcie stanowiła grupa podopiecznych Monaru, serdecznie za to dziękujemy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni obywatelom Ukrainy za rosnące wsparcie naszych inicjatyw.
– Na ten rok kończymy już akcję „Wspólnie posprzątajmy Piłę”. W ciągu 5 tegorocznych edycji zebraliśmy 10 ton odpadów. W ubiegłym roku 13 ton. Łącznie przez dwa lata trwania akcji to już 23 tony odpadów zebranych z parków, zieleńców, lasów, terenów nadrzecznych, czyli miejsc, do których nigdy nie powinny trafić – rozkłada ręce dyrektor generalny Altvater Piła
Tomasz Bielański. – Chcielibyśmy, żeby nie było już potrzeby organizowania akcji w takich miejscach, ale nie mamy złudzeń: w
przyszłym roku spotkamy się ponownie. Dziękuję każdemu, kto wspierał tegoroczne sprzątanie, poświęcając swój wolny czas, żeby nasze miasto było jeszcze czystsze.
Tylko podczas sobotniej akcji społecznicy zebrali ponad 2 tony odpadów, których odbiorem i zagospodarowaniem zajął się tradycyjnie pilski Altvater, inicjator powstania Klubu Dobrego Klimatu. Każdy uczestnik w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymał roślinę w doniczce.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku

Altvater Piła