Łukasz szukał nowych wyzwań – został policjantem

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Jako dziecko w rodzinnej miejscowości mieszkał tuż przy remizie strażackiej. Z podziwem spoglądał na wyjeżdżające do akcji strażackie wozy i strażaków. W pokoju dziecięcym na półce z zabawkami można było znaleźć niejeden pojazd straży pożarnej. Jednak mimo wielkiej pasji do straży, szukał nowych wyzwań i został policjantem.

Posterunkowy Łukasz Medoliński od niedawna jest policjantem w wałeckiej jednostce, mimo że od dziecka jego pasją była straż pożarna. Dlaczego tak interesował się strażą? To nie z racji rodzinnych tradycji. Już jako mały chłopiec miał okazję ?podglądać? strażaków w ich codziennej pracy z uwagi na sąsiedztwo.

Okna rodzinnego domu posterunkowego Łukasza wychodziły na budynek OSP, gdzie z podziwem spoglądał na wyjeżdżające do akcji strażackie wozy i dzielnych strażaków. Jak niemalże każdy mały chłopiec lubił bawić się pojazdami strażackimi, które stały w dziecięcym pokoju na półce obok książeczek o strażakach.

W straży służy do dziś od siedmiu lat. Został nawet dowódcą młodzieżowej drużyny. Ukończenie 18 roku życia, pozwoliło mu na przystąpienie do podstawowych kursów strażackich, co następnie dało mu możliwość brania udziału w akcjach wyjazdowych np. do pożarów czy wypadków drogowych.

Na pytanie co najbardziej utkwiło w jego pamięci, te najtrudniejsze chwile z pracy strażaka OSP? Łukasz odpowiada:

?Pamiętam, wypadek drogowy w którym zginął, jak się okazało po dotarciu na miejsce zdarzenia mój wujek. To zostaje w pamięci na zawsze…

Jednak to przykre doświadczenie udowodniło mu, że to jest jego droga i wie co chce robić w życiu. Niesienie pomocy innym to, to co zawsze chce robić.

Post. Łukasz Medoliński lubi nowe wyzwania. Chciał spróbować swoich sił także w innych służbach mundurowych dlatego postanowił zostać policjantem. I udało się! Uśmiecha się Łukasz z życiowego wyboru. Nie pożegnał się przecież ze strażackim mundurem. W OSP Człopa służy nadal. Jest dumny z bycia strażakiem ochotnikiem a teraz i policjantem. To nie tylko zawód, a przede wszystkim pasja- jak podkreśla.

Swoja pasją zaraził młodszego brata. Starsi koledzy służbą życzą post. Łukaszowi Medolińskiemu dużo zdrowia, poczucia wartości, zadowolenia z wykonywanej pracy, Niechaj trudna i odpowiedzialna służba będzie zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość. Jako ochotnikowi straży jak najmniej pożarów i zdarzeń oraz szczęśliwych powrotów z akcji.

Nie masz jeszcze pomysłu na swoje życie zawodowe?

Komendant Główny Policji wyraził zgodę na dodatkowe terminy przyjęć do służby w Policji Kolejny w tym roku termin to 30 grudnia 2020 r. Jeżeli lubisz wyzwania podobnie jak Łukasz nie czekaj! Wejdź na podaną poniżej stronę internetową, a dowiesz się więcej jak zostać policjantem!

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

Wszelkie informacje uzyskasz także w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu kontaktując się Zespołem Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 47 78 49 581.

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz