Policjanci sprawdzają oznakowania dróg

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Choć do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało jeszcze kilka dni, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy dokonują lustracji stanu oznakowania oraz infrastruktury drogowej znajdującej się w rejonach szkół i przedszkoli oraz dróg do nich prowadzących. Mundurowi w sposób szczególny zwracają uwagę na stan techniczny istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawność sygnalizacji świetlnych. Wszystko po to, aby dzieci bezpiecznie wróciły do placówek oświatowych.

Stróże prawa czarnkowskiej ,,drogówki” już od kilku dni prowadzą wzmożone działania prewencyjne, związane z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w czasie ich drogi do szkoły i przedszkola. Przed zakończeniem wakacji, mundurowi kontrolują tereny w rejonach wszystkich placówek oświatowych oraz trasy prowadzące do nich. Celem lustracji dróg jest wyeliminowanie ewentualnych uchybień i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy oznakowanie jest widoczne oraz czytelne zarówno dla pieszych i kierujących. Kontrolują prawidłowość ustawienia i stan znaków pionowych oraz poziomych, a także urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Brak barierek ochronnych i znaków drogowych, niesprawna sygnalizacja świetlna oraz inne stwierdzone nieprawidłowości, policjanci skierują do zarządców dróg, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnić je i dokonać koniecznych napraw.

Mł.asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków