28. Finał dobiegł końca. Na konto WOŚP wpłynęło (na razie) ponad 115 milionów

kraj Najnowsze Wydarzenia

Zakończyliśmy 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota na zakończenie finału to: 115 362 894 złotych.

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Statek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy płynął przez cały świat! Już dziś wiemy, że 28 Finał zapisze się w historii jako rekordowy i bezpieczny.
WOŚP dla Australii
Po godzinie 19.00 na Placu Bankowym solidaryzowaliśmy się z Australią. Wielka flaga Australii została rozłożona nad głowami ludzi, którzy przyszli wspólnie z Orkiestrą świętować. Wysłuchaliśmy również hymnu.
Jerzy Owsiak podsumował ten wyjątkowy moment…
Australio jesteśmy z Tobą. Niezwykle piękny moment, ale taki nasz orkiestrowy. Bo zawsze tak reagujemy, kiedy komuś należy się słowo wsparcia. W takich chwili natychmiast jesteśmy gotowi by wyrazić solidarność z tymi, którym należy się pomoc. Przyszykowaliśmy wielką flagę Australii i wysłuchaliśmy jej hymn. A kiedy pod scenę zobaczyliśmy uczniów szkoły morskiej w Darłowie – zaprosiliśmy ich na scenę. Jak to pięknie wyglądało. Flaga nad głowami ludzi, salutujący piękni młodzi Polacy i ogromny tłum na 28. Finał WOŚP – Warszawa. Mam nadzieję, że dzięki mediom ten obrazek pójdzie w świat i pomożemy nawet w czasie Finału WOŚP zwrócić uwagę na sytuację Australii.
Jurek Owsiak zaapelował do  organizatorów zbiórek WOŚP w Australii, by zebrane w tym roku środki finansowe przekazali organizacji pozarządowej, która na miejscu pomaga ratować życie i zdrowie ofiar pożarów.
Światełko do nieba

Godzina 20.00 to moment wyczekiwany przez setki tysięcy wolontariuszy i darczyńców. To chwila, w której tysiące świateł mknie do nieba. W tym roku Światełko rozpoczęło się w Gdańsku. Jurek Owsiak rozpoczął je słowami: Łączymy się teraz z Gdańskiem i czekamy na ważne słowa i ważne wspomnienia. Pamiętajcie, że ten dzień jest po to, abyśmy mogli być razem!

Na scenie przed Europejskim Centrum Solidarności rozbrzmiał utwór “Sound of silence”, który przed rokiem stał się nieoficjalnym hymnem gdańskiej żałoby po śmierci Pawła Adamowicza.

Na warszawskim Placu Bankowym Światełko do Nieba miało formę pokazów laserowych i pirotechnicznych. Podobnie jak w ubiegłym roku, odbyło się bez głośnych fajerwerków.
Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Zgodnie z tradycją, późnym wieczorem odbyła się licytacja Złotych Serduszek i Złotych Kart.
Złota Karta nr 1 została wylicytowana przez ITA TOOLS za kwotę 44 444 zł.
Złote Serduszko nr 1 zostało wylicytowane przez Bio-Gen Łódź za kwotę 250 000 zł.

Grajmy razem do końca świata i o jeden dzień dłużej!
 Fundacja WOŚP