29 załóg walczyło o puchar wicestarosty

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

KRUSZEWO. Już po raz dziewiętnasty w Kruszewie odbył się Rajd Dziubakiewicza. Wystartowało w nim 29 drużyn, które walczyły o puchary Wicestarosty Pilskiego.

W tym rajdzie nie chodzi o ściganie, a przede wszystkim o zabawę. Drużyny poruszają się samochodami po drogach publicznych. Muszą przede wszystkim zaliczyć punkty kontrolne i odpowiedzieć na pytania, które dotyczą miejsc odwiedzanych na trasie rajdu. Dlatego choć długość trasy wyniosła niespełna 40 km wprowadzono, to limit czasu – aż 1,5 godziny. Druga część zmagań odbyła się  na stadionie wiejskim w Kruszewie, gdzie podczas festynu dla mieszkańców drużyny musiały wziąć udział przynajmniej w dwóch konkurencjach sportowych. Po zsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce ? Krystian Mroziński i Radosław Mroziński

II miejsce ? Agnieszka Lechowicz i Krzysztof Lechowicz

III miejsce  Marek Kulwas i Kacper Pilarski

Puchary wręczył Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski.

– Co roku staram się przyjeżdżać na tę imprezę. Jest ona niezwykle ważna dla mieszkańców Kruszewa. W przyszłym roku będziemy świętować już dwudziestą rocznicę rajdu. Jestem zatem ciekawy czym organizatorzy zaskoczą uczestników z okazji jubileuszu. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem organizacji tego wydarzenia. Organizatorom składam zatem gratulacje za trud jaki wkładają w tę imprezę, by mogła się rozwijać i dostarczać niezapomnianych wrażeń jej uczestnikom ? powiedział.

Warto zatem dodać, że organizatorem rajdu był Wiejski Dom Kultury w Kruszewie.

 (Red.)
 powiat.pila.pl