34-LETNIA KOBIETA KRADŁA W MARKETACH W CAŁEJ POLSCE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku przedstawili zarzuty 34-letniej obywatelce Mołdawii, która dokonywała kradzieży w marketach w całej Polsce. Straty jakie są oszacowane sięgają kwoty 21 tysięcy złotych. Kobieta została tymczasowo aresztowana.

Sprawa rozpoczęła się od kradzieży, do których doszło w marketach zlokalizowanych w Wyrzysku, Białośliwiu i Pile. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zajęli się zgłoszeniem. Zabezpieczone dowody w postaci monitoringów zarejestrowały wizerunek kobiety. Dalsze czynności realizowane wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego pozwoliły wytypować sprawczynię. 34-letnia obywatelka Mołdawii została zatrzymana na terenie Iławy.

Policjanci prowadząc postępowanie uzyskali informacje świadczące o kolejnych kradzieżach, za które odpowiedzialna jest ta sama kobieta. Jak się okazało 34-latka jeździła po całej Polsce i dokonywała przestępstw w różnych miejscowościach, między innymi w Płocku, Iławie, Szamocinie czy Trzciance.

Obywatelka Mołdawii wstępnie usłyszała 3 zarzuty za kradzieże dokonane w Pile, Białośliwiu oraz Wyrzysku. Zebrany materiał dowodowy będzie podstawą do rozszerzenia przedstawionych zarzutów. Funkcjonariusze w chwili obecnej posiadają wiedzę na temat kolejnych kilkudziesięciu kradzieżach, których dokonała kobieta. Straty jakie wyrządziła są szacowane na kwotę 21 tysięcy złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży wobec 34-latki został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła, fot. iStock