4-letnie dziecko było samo w sklepie

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Wczoraj, przed godziną 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odebrał zgłoszenie dotyczące 4-letniego dziecka, które przebywało w sklepie bez opieki.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że mama dziecka poszła na zakupy, pozostawiając dziecko w domu pod opieką osoby dorosłej. Maluch wykorzystał chwilę swego opiekuna i wyszedł z domu kierując się do marketu, gdzie jak sądził jest jego mama.

W tym przypadku wszystko skończyło dobrze, dziecko całe i zdrowe wróciło pod opiekę matki. Jednak niewiele trzeba, by mogło dojść do nieszczęścia.

Policjanci apelują o zwiększenie nadzoru nad dziećmi.

-Małe dzieci nie są świadome istniejących zagrożeń, dlatego tak ważny jest stały nadzór nad nimi i opieka rodziców bądź opiekunów. Dzieci zaaferowane zabawą nie zdają sobie sprawy z wielu niebezpieczeństw. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Dlatego nie spuszczajmy maluchów z oczu, przekazujmy im ciągle podstawowe zasady bezpiecznych zachowań i uczmy właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia – wyczula mł. asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie..

Nie bądźmy obojętni, reagujmy w sytuacjach, kiedy widzimy pozostawione bez opieki dzieci. Czasami sygnał od sąsiada, zwykłego przechodnia czy jakiejkolwiek innej osoby zainteresowanej losem dziecka może zapobiec tragedii.

Przypominamy!

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia.