5 kolizji drogowych…

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Od 28 października do 2 listopada na terenie całego kraju, trwała policyjna akcja “ZNICZ”, w którą zaangażowani byli wszyscy funkcjonariusze złotowskiej jednostki. Działania zakończyły się przeprowadzoną od wczesnych godzin rannych, kontrolą stanu trzeźwości kierujących.

Tegoroczna akcja “Znicz” rozpoczęła się w piątek 28 października i trwała do 2 listopada. Przez 6 dni policjanci z wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz wydziału kryminalnego, pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie pojazdów oraz pieszych w związku z dniem Wszystkich Świętych, było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego w okolicach cmentarzy i parkingów, a w razie utrudnień kierowali ruchem.

W tych dniach policjanci kierowani byli do obsługi 5 kolizji drogowych, które zaistniały na terenie powiatu złotowskiego. Na szczęście w tych zdarzeniach poważnie nie ucierpiały żadne osoby.

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Ostatniego dnia długiego weekendu, od wczesnych godzin porannych mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu. Łącznie przeprowadzono blisko 600 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymanych zostało 6 kierowców pojazdów mechanicznych, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz dwóch, którzy poruszali się jednośladami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego za cierpliwość podczas trwających utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

mł.asp. Damian Pachuc

Podsumowanie weekendu Wszystkich Świętych 2022 – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)