5 SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW!

Najnowsze Piła Regiony

PIŁA. Podczas wzmożonych kontroli policyjnych 29 lipca, funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim zatrzymali na terenie naszego powiatu łącznie pięciu nieodpowiedzialnych kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków.

– Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem marki ZIPP, 34-letni mieszkaniec gminy Szydłowo, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu! W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i i przewrócił się na jezdnię. Jadący za nim pojazd ciężarowy marki MAN najechał na motorower. Zaraz obok leżał kierowca. O krok było od tragedii – oświadczyła podkom. Żaneta Kowalska.

Zatrzymano także 23-letniego kierowcę którzy prowadzili swój pojazd marki Hyundai będąc pod wpływem narkotyków. Trafił on prosto do policyjnego aresztu.

Prawo jazdy stracił także 76-letni mieszkaniec Piły, który podróżując swoim pojazdem marki Citroen C4 nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił 32-letnią kobietę. Trafiła ona z obrażeniami ciała do szpitala.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Należy pamiętać, że nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, to potencjalni zabójcy. Należy pamiętać, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

( Red.)

KPP Piła