50 wykroczeń i 3 kolizje – to bilans majówki na drogach powiatu złotowskiego

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci. Na głównych ciągach komunikacyjnych można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Przez wszystkie wolne dni – już od piątku (30 kwietnia) do późnego niedzielnego wieczora (3 maja) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na terenie powiatu złotowskiego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali czy kierowcy i pasażerowie używali pasów bezpieczeństwa oraz przyglądali się w jaki sposób przewożono dzieci. Sprawdzali także stan techniczny aut.

W trakcie policyjnej akcji policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów. Ujawnili blisko 50 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz zatrzymali za nadmierną prędkość 2 prawa jazdy. Podczas działań policjanci zatrzymali także 8 dowodów rejestracyjnych, a powodem zatrzymania dokumentów był stan techniczny pojazdów zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym – mówi podkom. Jędrzej Panglisz z KPP w Złotowie.

Podczas tegorocznego weekendu majowego na drogach naszego regionu doszło do 3 kolizji. Dobra wiadomość jest taka, że żaden z kontrolowanych kierowców nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów