180 osób poszukiwanych

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile od początku roku zatrzymali 180 osób poszukiwanych. Wśród nich były także osoby objęte europejskim nakazem aresztowania.

Osoby poszukiwane najczęściej ukrywają się przed odbyciem orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności.

-Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali od początku roku 180 osób poszukiwanych w wieku od 20 do 80 lat. Większość z nich poszukiwana była w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami, szczególnie związanymi z oszustwami, kradzieżami, rozbojami oraz uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego ? informuje sierż. Wojciech Zeszot p.o. oficera prasowego KPP w Pile.

Jak podkresla, blisko 30 osób było ściganych na podstawie listów gończych, a kolejne 4 zostały zatrzymane w ramach europejskiego nakazu aresztowania poza granicami naszego kraju.

-Jeden z nich, 35-letni pilanin ukrywał się na terenie Belgii. W maju bieżącego roku został zatrzymany i nastąpiła jego ekstradycja do kraju. Tu trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i ośmiu miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany za wcześniej popełnione oszustwa ? dodaje Zeszot.

Wśród osób poszukiwanych znalazło się również 16 nieletnich, którzy najczęściej ukrywali się przed doprowadzeniem do ośrodków wychowawczych.

(Red.)