2 500 złotych mandatu dla rowerzysty na promilach

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez krzyskiego dzielnicowego rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

We wtorek, 18 stycznia 2022 roku około godziny 16.30 na terenie Huty Szklanej dzielnicowy z krzyskiego komisariatu zatrzymał do kontroli rowerzystę.

-Podczas legitymowania policjant wyczuł od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, że od 1 stycznia br. obowiązuje nowy taryfikator mandatów, nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

Jak dodaje, wzrosła także kara za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu w organizmie od 0,2 do 0,5 promila). W takim przypadku kierujący jednośladem musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

-Niestety pomimo naszych licznych apeli, próśb, na drodze wciąż pojawiają się kierujący na „podwójnym gazie”. Pijani uczestnicy ruchu drogowego są bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Górzna-Kustra.

(Red.)