Lepsza sieć wodociągowa zapewnia najwyższej jakości złotowską kranówkę

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Właśnie zakończyła się jedna z największych miejskich inwestycji ostatnich lat w Złotowie. Trzy lata zajęła przebudowa oczyszczalni ścieków oraz ok. 17 km sieci, w tym ok. 12 km sieci wodociągowej. po to, aby do każdego gospodarstwa domowego w Złotowie dopływała woda o najwyższych parametrach jakościowych. Przydatna do picia bez gotowania.

Zdaję sobie sprawę, że przebudowa linii wodociągowej była bardzo uciążliwą inwestycją dla mieszkańców – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Ale dzięki trzem latom cierpliwości i wytrwałości możemy dziś potwierdzić, że woda płynąca z kranów naszych mieszkańców ma najwyższą jakość. Nowe rury pozwalają utrzymać w wodzie jej wszystkie zdrowotne właściwości, parametry wody na stacji uzdatniania i po przekątnej miasta w domowym kranie mają takie same wskaźniki. Nasza złotowska kranówka jest wodą zdrową i czystą, dzięki czemu zapewnia mieszkańcom wiele domowych oszczędności – z tak wysokiej jakości wodą w kranach nie ma żadnej potrzeby kupowania do złotowskich domów wody butelkowanej – zapewnia Adam Pulit.

Okazuje się, że 1 m3 złotowskiej kranówki, czyli 1000 litrów to 667 butelek wody kupowanej w sklepach za 1200 zł i 22 kg dodatkowego plastiku. Ten sam 1 m3 złotowskiej kranówki o parametrach wody mineralnej można mieć za 4,5 zł, bo taki jest koszt takiej objętości wody dostarczanej przez miejskie wodociągi do złotowskich domów.

O tym, jakie korzyści ma złotowska kranówka, jak wyglądały rury wodociągowe przed inwestycją, a jak zmieniły się dziś, w jaki sposób sprawdzana jest jakość złotowskiej wody i dlaczego warto ją pić opowiedzą burmistrz Złotowa Adam Pulit i  prezes zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. Piotr Powiertowski oraz Dietetyk Pani Mgr Monika Goździkowska podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 27 stycznia w Urzędzie Miejskim w Złotowie.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów oraz mieszkańców do zadawania wcześniej pytań na adres promocja@zlotow.pl i oglądania relacji z konferencji!

(zlotow.pl)