65 lat Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

W poniedziałek, 23 października 2023 r., w sali Kina Osiedlowego odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 65-lecia Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej w Trzciance połączone z odsłonięciem tablicy poświęconej pamięci Aleksandra Wizy – współzałożyciela i pierwszego Prezesa SML-W.

 

Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród nich samorządowcy, prezesi zaprzyjaźnionych spółdzielni mieszkaniowych, dyrektorzy firm oraz wielu innych. Spotkanie otworzył Radca Prawny Spółdzielni Pan Zbigniew Pawlak, który powitał zgromadzonych. Następnie zaproszono do obejrzenia filmu zatytułowanego „65 lat Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej”, w którym podsumowano zmiany, jakie zaszły w zasobach mieszkaniowych i całej wspólnocie na przestrzeni lat oraz przybliżono sylwetkę Aleksandra Wizy.

W drugiej części wydarzenia, w holu SML-W odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Aleksandra Wizę, którego dokonał Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaroworski i syn Aleksandra Wizy – Leszek Wiza.

Spotkanie było również okazją do nagrodzenia pracowników za wieloletnią pracę oraz do założenia Zarządowi Spółdzielni gratulacji za zaangażowanie i wkład włożony w rozwój mieszkalnictwa.