Matki i dzieci z Ukrainy są już w powiecie pilskim

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia
Starosta pilski, Eligiusz Komarowski: – Kiedy okazuje się, że ważne są czyny (nie słowa), brakuje czasu by się podzielić informacją o tym. Powiem tylko jedno dzisiaj zobaczyłem i porozmawiałem z pierwszą grupą matek i dzieci. Zmęczeni, zasmuceni brakiem mężów, ojców- ale dumni i bardzo solidarni. Ten naród się nie podda.
1️⃣Ad hoc w związku z tym, że mieszkający w Pile obywatele Ukrainy poprosili mnie o pomoc, gdyż brakowało im „konkretów” ( ich bliscy są w drodze), zorganizowaliśmy szybkie spotkanie robocze. Podjęliśmy trzy konkretne decyzje, o których wkrótce – spotkanie zakończyliśmy 19.30
2️⃣Kilkadziesiąt minut później wspólnie z burmistrzemArtur Kłysz powitaliśmy pierwszą grupę matek i dzieci ( około 60 osób), którym schronienia w imię nie tylko społecznej, ale w tym przypadku humanitarnej pomocy udzieliła firma Hjort Knudsen– Brawo Wy.
3️⃣Wspólnie z Kazimierzem Wasiakiem – Przewodniczącym Rady Powiatu, Zdzisławą Bosak-Kawa i Ewa Ramusiewicz– radnymi Rady Powiatu – podjęliśmy konkretne działania by udostępnić naszym gościom z Ukrainy we współpracy ze wspomnianą firmą jeden z obiektów – będzie w mogło mieszkać w przyzwoitych warunkach około 100 osób.
4️⃣Jutro od rana ciąg dalszy działań- nie słów.
❤️Zapraszam do współpracy – działamy, nie opowiadamy! Zatem szczególnie tych co oczekują czynów.
Mam wiele ofert pomocy od Was. Dziękuję ! Każdemu z Was odpowiem. Postaram się do jutra rana.

 

  • Eligiusz Komarowski – Facebook