7 pijanych, 2 na haju

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 7 nietrzeźwych kierowców oraz 2 pod wpływem narkotyków zatrzymali w miniony weekend na ulicach powiatu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile. ?Rekordzista? miał w wydychanym powietrzu blisko 1,5 promila alkoholu. 

Akcję “Alkohol i narkotyki” prowadzono na drogach powiatu pilskiego.

-Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki IVECO, 36-letni mieszkaniec gminy Szamocin, który w wydychanym powietrzu miał blisko 1,5 promila! Mężczyzna stracił natychmiast prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. –Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg – dodaje podkomisarz. –Pilscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje, chociaż należy podkreślić, że jest ich stosunkowo mniej, biorąc pod uwagę statystyki od początku bieżącego roku.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Policja apeluje: –Reagujmy,  gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane!!!

(Red.)