Miasto deklaruje milion złotych na pilski żużel

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Prezydent Piły Piotr Głowski zadeklarował  wsparcie dla pilskiego żużla. Włodarz liczy na pojawienie się sponsora tytularnego i zdjęcia ciężaru wspierania klubu przez gminę. Zanim to jednak nastąpi niezbędna jest pomoc samorządu, by silniki w Pile nie zostały wygaszone. To niestety wiąże się ze zmniejszeniem pieniędzy na promocję miasta poprzez inne dyscypliny sportowe.

Tu jednak już prowadzone są rozmowy z posłem Grzegorzem Piechowiakiem o wsparciu siatkówki żeńskiej przez spółki należące do Skarbu Państwa. –Jeżeli to będzie dobry rok dla samorządu, to zwiększymy finansowanie dla siatkówki w środku roku – jeśli będzie to możliwe. Stąd też prośba do Grzegorza Piechowiaka, by czuwał nad tym, aby siatkówka nie wpadła w kłopoty – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski

Władze Klubu zapowiadają co najmniej dwa wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej. – Bez wsparcia władz miasta w tym sezonie klub nie miałby racji bytu. Przykro, że kosztem innych, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy na takiej prostej, że wsparcie miasta będzie mogło być skierowane na inne dyscypliny sportowe – mówił przewodniczący Komisji Rewizyjnej Remigiusz Kaja.

Prezydent ma nadzieję także na spełnienie deklaracji posła na Sejm Marcina Porzucka.  Moglibyśmy stadion żużlowy zrewitalizować i odnowić na wysokim poziomie za 3 mln zł – mówił poseł.

 (Red.)

 Źródło: UM Piła