Historia kołem się toczy

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

SMOLARNIA. Ponad stu przedsiębiorców i samorządowców podsumowało rok i poznało plany na najbliższe miesiące. W Smolarni odbyło się spotkanie noworoczne, zorganizowane przez powiat oraz Forum Gospodarcze Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Mija dokładnie 20 lat funkcjonowania powiatu, ale również 20 lat istnienia Forum Gospodarczego. Od początku nastawieni byliśmy na współpracę i otwartość. To ważne by przedsiębiorcy i samorządowcy działali w porozumieniu. Trzeba pamiętać o tym, że podwaliny gospodarki tworzą tak samo małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa – mówi Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

 

Obecny starosta zdradził zgromadzonym pewien fakt, o którym nie wszyscy wiedzieli. 20 lat temu to Lech Wojcieszyński był kandydatem na pierwszego starostę powiatu. I choć objął on ostatecznie stanowisko prezesa Forum Gospodarczego, to zapoczątkowana wtedy współpraca między samorządem a przedsiębiorcami przetrwała do dziś.

-Forum, które działa wciąż od 20 lat wciąż ewaluuje. Od 2006 roku bierzemy udział w pracach legislacyjnych. To niezwykłe, że tak mały powiat zajmuje tak ważne miejsce w strukturach konfederacji Lewiatan– mówi Lech Wojcieszyński, prezes Forum Gospodarczego Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

 

Tegoroczne spotkanie  miało nieco inną formułę niż dotychczasowe. Ważnym punktem programu był wykład znanego w Polsce przedsiębiorcy, współzałożyciela Business Centre Club, a zarazem doradcy zarządu i eksperta Konfederacji Lewiatan. Jeremi Mordasewicz opowiadał o biznesowych i gospodarczych perspektywach oraz związanych z nimi wyzwaniami i zagrożeniami w naszym kraju.

Urozmaiceniem spotkania były występy artystyczne młodych, zdolnych wokalistów. Na scenie pojawił się laureat wielu festiwali w Polsce i za granicą, zwycięzca „Mam Talent” Jakub Herfort. Swoim talentem zachwyciła również Kamila Górna. Oboje są podopiecznymi Krystyny Świniarskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu.

 

 

Aleksandra Lipiec
Ludwika Wikieł
Starostwo Powiatowe w Czarnkowie