Uszkodzona przesyłka

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 13 lutego do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile wpłynęła informacja o uszkodzonej przesyłce w jednej z firm kurierskich. Z przesyłki owej miały wydobywać się opary…

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały samochody z JRG 2 i JRG 1 w Pile, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego. Pracownicy firmy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem służb.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Następnie do strefy niebezpiecznej udało się dwóch strażaków w ubraniach przeciwchemicznych i aparatach ochrony dróg oddechowych w celu ustalenia zawartości przesyłki i oceny zagrożenia. Stwierdzono, że uszkodzeniu uległa butelka z kwasem solnym oraz butelka z acetonem. Przystąpiono do neutralizacji wycieku z użyciem zasady, a następnie zebrano wszystko do pojemnika i przekazano pracownikowi firmy kurierskiej. Powierzchnia betonowa, na której wystąpił wyciek została polana wodą. Po zbadaniu uzyskano odczyn obojętny. Działania prowadzone były z użyciem mierników wielogazowych – informuje mł. kpt. Jacek Michalski z KP PSP w Pile.

W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 6 samochodów oraz 19 strażaków (w tym Grupa Operacyjna z KP PSP w Pile). Obecny był również przedstawiciel Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także policja i straż miejska.

(Red.)

Fot. mł. kpt. Jacek Michalski