Dzielnicowy uratował bezdomnego

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów
KRAJENKA. Mocno wycieńczony i odwodniony mężczyzna został uratowany dzięki reakcji dzielnicowego, aspiranta sztabowego Sławomira Rummlera. W czasie kontroli jednego z pustostanów w miejscowości Sokolna policjant znalazł 69-latka w stanie skrajnego wyczerpania. Mężczyzna trafił pod fachową opiekę medyczną. Gdyby nie szybka pomoc dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence, mogłoby dojść do tragedii.
-Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence zaniepokoił fakt, że od dłuższego czasu nie spotkał znanego mu 69-letniego bezdomnego. Aspirant sztabowy Sławomir Rummler postanowił poszukać mężczyzny wspólnie z policjantem służby kryminalnej, z którym pełnił służbę i ustalić jego aktualne miejsce pobytu. Mimo, iż temperatura w ciągu dnia sięga kilkunastu stopni Celsjusza, w nocy spada jeszcze w okolice zera stwarzając realne zagrożenie dla osób bez dachu nad głową. W poszukiwaniu bezdomnego dzielnicowy udał się między innymi do pustostanu w miejscowości Sokolna w gminie Tarnówka. Tam na prowizorycznym posłaniu odnalazł osłabionego i odwodnionego 69-latka. Mężczyzną, który z wycieńczenia nie potrafił utrzymać się na nogach, zaopiekowali się wezwani przez policjanta ratownicy medyczni. Na szczęście, tym razem pomoc nadeszła w odpowiednim czasie – relacjonuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Policja apeluje:

Zwracajmy uwagę na los osób bezdomnych, każdy napotkany przypadek, gdzie zagrożone jest życie takich osób zgłaszajmy na numer alarmowy 112. Każdy przekazany sygnał zostanie sprawdzony. Może uratować czyjeś życie.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów