Było pięknie, ale… niebezpiecznie?

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. –Od pewnego czasu trwa wycinka drzew w parku przy stawkach na ulicy Ceglanej. Teraz Górne będzie miało miejsce rekreacji ze ścieżką zdrowia i parkingiem w bonusie – bulwersuje sie pani Beata z Piły.  

 

Rzeczywiście, miejsce, które jeszcze ubiegłej wiosny było pięknym zielonym zakątkiem, a jesienią sypało kolorowymi liśćmi, teraz bardziej przypomina pobojowisko niż teren do do rekreacji i wypoczynku. Ale to na szczęście przejściowa sytuacja…

Wycinką zostały objęte drzewa krótkowieczne – topole, które stanowiły zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Drzewa znajdowały się w złym stanie zdrowia, część z nich była całkowicie sucha, część zainfekowana zupełnie jemiołą. Wycinka odbyła się na podstawie decyzji Starosty Pilskiego i na wniosek Rady Osiedla Górne, dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych. Z parku korzysta młodzież z pobliskiej szkoły, jest to miejsce rekreacji i sportu (siłownia napowietrzna). Zarząd Dróg i Zieleni ma zaplanowane dokonania nasadzeń zastępczych gatunkami długowiecznymi jak buki i dęby – wyjaśnia Dorota Semenov, starszy specjalista ds. polityki informacyjnej Urządu Miasta Piły.

 (Red.)