Nietrzeźwy tata wiózł dzieci do przedszkola

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy, podczas dzisiejszej porannej akcji „Trzeźwość” zatrzymali kierowcę volkswagena. 36-letni mężczyzna,  który odwoził dwójkę swoich dzieci do przedszkola, miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu. 
Od wczesnych godzin rannych wałecka drogówka prowadziła działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. I właśnie takim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Człopa.

-Mężczyzna wiózł dwójkę dzieci w wieku 1, 5 i 4 lat. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wskazywało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zmuszeni byli zatrzymać kierowcę, a maluchy przekazali przybyłej na miejsce matce. W rozmowie z policjantami młody tata zmartwiony był jedynie utartą dokumentu prawo jazdy, a co za tym idzie utrudnionym transportem dzieci do przedszkola –  mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

36-latek odpowie za popełnione przestępstwo, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny i utrata prawo jazdy na okres nawet do 10 lat.

Policjanci przypominają! Nie ma większej tragedii dla rodzica jak kalectwo, bądź śmierć własnego dziecka z winy dorosłego spowodowanej jego nieodpowiedzialnym zachowaniem.
 (Red.)