Najnowsze Sport
PIŁA. Aż 278 zawodników stanęło w Nowym Targu na starcie Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w kick boxingu Low kick.
Pilskie Sporty Walki reprezentowało pięciu zawodników.
Dawid Siek zdobył złoty medal junior starszy – 71 kg. Dla Dawida to szósta z kolei mistrzowska impreza w której zostaje Mistrzem kraju.
Kategorie – 54 kg junior starszy zdominowała dwójka pilskich kick boxerów. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale zameldował się Michał Haiwka oraz Piotr Woźniak. Ostatecznie złotym medalista został Haiwka a Piotr Woźniak został vice mistrzem kraju.
Alicja Bartosińska, która debiutowała wśród juniorek po zwycięskim ćwierćfinale już w 1 rundzie w półfinale musiała uznać wyższość przeciwniczki. Ostatecznie Alicja wraca z brązowym medalem MP.
Ostatni z pilan Michał Dymkowski odpada w ćwierćfinale po bardzo mocnym pojedynku.
W tym samym czasie w Grudziądzu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w boksie kadetek. Wystartowały w nich Julianna Rutkowska i Oliwia Stolarczyk. Obie pilskie zawodniczki wygrywają swoje kategorie i wystartują w finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.