Pożar świetlicy w jastrowskim MOS

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE. 5 maja po godzinie 19. wybuchł pożar w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Jastrowiu. A zaczęło się od płonącego fotela…

Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z gminy Jastrowie.

Ogień pojawił się w świetlicy na pierwszym piętrze. Wychowankowie oraz personel ośrodka samodzielnie opuścili budynek jeszcze przed przybyciem straży.

Wkrótce okazało się, że źródłem pożaru był płonący fotel. Chociaż samo ugaszenie ognia przebiego  bardzo sprawnie, to działania  straży wiązały się  ze znacznymi utrudnieniami, w tym silnym zadymieniem budynku, które jest charakterystyczne dla palących się tapicerowanych elementów umeblowania.

– Pomimo pozornie niewielkich rozmiarów pożaru, straty są duże. Zniszczenie wnętrza świetlicy czy znaczne okopcenie ścian wewnątrz całego budynku to tylko te najbardziej widoczne – zaznacza st. str. Piotr Żurek z KP PSP Złotów

W trwających ponad dwie godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było łącznie 20 strażaków w tym członkowie OSP Jastrowie i OSP Sypniewo.

 (Red.)

 Fot. KP PSP Złotów