M.Wawrykiewicz uważa, że zarzuty dla dyrektora liceów na Pola, to nadużycie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przypomnijmy. Paweł J., były dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile, usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w związku z „ustawianiem konkursów” na główną księgową na Pola. Czołowego polityka pilskiej PO wspierają nie tylko lokalni działacze partii, ale i Michał Wawrykiewicz, prawnik i współtwórca inicjatywy Wolne Sądy, który niedawno gościł w Pile, i którego zdaniem sytuacja z oskarżeniem Pawła. J. jest „daleko idącym nadużyciem”.

Prokuratura Rejonowa w Pile od września  2018 roku badała sprawę konkursu na głównego księgowego w I liceum Ogólnokształcącym w Pile.  Na początku postępowanie prowadzono w sprawie. Do marca tego roku.  Wówczas pilska prokuratura przedstawiła zarzuty trzem osobom  – członkom komisji konkursowej:  Pawłowi J.  Tomaszowi P., skarbnikowi powiatu oraz szkolnej  sekretarce Justynie W. Dwaj pierwsi usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę (tu: główną księgową) –  (art. 231&1 i 2 KK). Natomiast Justynie W. postawiono zarzut pomocnictwa.

Owo przekroczenie uprawnień miało polegać na przeprowadzeniu i rozstrzygnięciu konkursów, w wyniku których stanowisko głównej księgowej  powierzono osobie niespełniającej ustawowych wymogów.

Paweł  J. nie przyznaje się do winy.  Jego partyjni koledzy są również przekonani, że sprawa zakończy się na etapie postepowania przygotowawczego.

Tymczasem główna księgowa w liceum na Pola złożyła wypowiedzenie. Na początku kwietnia  pomyślnie rozstrzygnięto nowy konkurs na to stanowisko.

Michał Wawrykiewicz natomiast zadeklarował, że jako adwokat udzieli pomocy prawnej oskarżonemu, gdy będzie taka potrzeba.

***

 Przy okazji wizyty Michała Wawrykiewicza w Pile na jaw wyszły także inne, interesujące fakty, dotyczące pilskiego sądu, prokuratury i magistratu…

https://www.facebook.com/879082022150933/videos/415060202651356/?t=15

(Red.)