Kłusownicy złowili 100 kilogramów ryb. Jeden z nich miał też narkotyki

Na sygnale Najnowsze Piła
PIŁA. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni zarzucili sieci w jeziorze Kopcze. Za nielegalny połów ryb
trafili do policyjnego aresztu. Oprócz zarzutów kłusownictwa jeden z nich odpowie za nielegalne posiadanie narkotyków.

To było 17 maja nad jeziorem Kopcze.Dwie zarzucone w jezioro sieci zauwazyli wędkarze. Powiadomili Policję.  Kłusownicy uciekając z miejsca przestępstwa porzucili samochód, sprzęt, ponton oraz inne narzędzia. Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej i Policji wyjęli ok. 100 kg. ryb. Straty na szkodę Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile oszacowano na około półtora tysiąca złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie zbiornika wodnego zarzucali sieci i nielegalnie łowili ryby. W trakcie zatrzymania okazało się, że jeden z kłusowników, 25-latek, miał przy sobie blisko 4 gramy marihuany i 30 tabletek extazy. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności – informuje sierz sztab Jędrzej Panglisz.

(Red.)
 Fot. KPP Piła