Już w niedzielę ekstremalne bieganie!

Chodzież Najnowsze Sport Wydarzenia

CHODZIEŻ. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Gontyniec Ultra Trail. Bieg, jakiego jeszcze w Chodzieży nie było i próżno szukać podobnego w całym regionie. Prawie 400 zawodników z całej Polski zmierzy się z trzema wymagającymi trasami. Wszystko wokół Gontyńca, w otoczeniu lasów Szwajcarii Chodzieskiej. Zapraszamy do kibicowania!

Jest też kolejna dobra wiadomość. Gontyniec Ultra Trail otrzymał dofinansowanie w kwocie 4000 zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Informację tę przekazał Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

***

Organizatorzy biegu: -Gontyniec Ultra Trail poprowadzi biegaczy po pięknych chodzieskich lasach i górkach. Trenując i biegając po tych lasach marzyliśmy, by więcej biegaczy miało również taką możliwość. Inicjatywa lokalnych zawodów zrodziła się w głowach okolicznych ultrasów, zapaleńców biegania górskiego i trailowego. Do wyboru będą 3 dystanse, które poprowadzą szlakami pokazującymi walory okolicznej przyrody. Podczas trudu i znoju będzie możliwość rozkoszowania się i obcowania z naturą. Gontyniec to najwyższy szczyt Pojezierza Wielkopolskiego, ale również inne wzniesienia wycisną z Was poty.

(Red.)/Powiat Chodzieski