Drogówka dla przyszłych kierowców

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu przeprowadzili prelekcję dla kursantów szkoły nauki jazdy. Wśród poruszonych tematów był stan bezpieczeństwa na drogach powiatu, a zwłaszcza bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
Spotkanie odbyło się w jednym z Ośrodków Szkolenia Kierowców w Wałczu. Ośrodek współpracuje z wałecką drogówką, od lat w ramach działań edukacyjno – informacyjnych.  Jego celem było uwrażliwienie na kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym
przyszłym kierowców.
Przedstawione przez mł. asp. Sebastiana Woźniaka statystyki wypadków miały za zadanie uświadomić młodym ludziom zagrożenia na drogach, wynikające często z braku wyobraźni, brawury lub przeceniania swoich możliwości za kierownicą, czy po prostu z braku doświadczenia za kierownicą. Natomiast sierż. Magdalena Ogrodowska podkreślała, że należy zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem, bo życie ludzkie jest zbyt cenne. Nadmierna prędkość, wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu czy brak wyobraźni można wskazać jako najczęstsze przyczyny wypadków.- podkreślali policjanci.
Mundurowi mówili także o przyczynach i skutkach wypadków. Szczególną uwagę podczas spotkania zwracali na pieszych i rowerzystów, którzy są bez szans w starciu z pojazdem. Mundurowi przypominali o zasadach poruszania się pojazdów względem pieszych, miejscach w których niechronieni uczestnicy ruchu mają pierwszeństwo. W kwestii rowerzystów podkreślali ich pierwszeństwo na przejazdach rowerowych, o czym nie zawsze pamiętają kierowcy oraz o zasadzie ograniczonego zaufania.
Policjanci mają nadzieję, że przekazane przyszłym kierowcom treści na długo zostaną w ich pamięci i co ważne – będą stosowane w codziennej, bezpiecznej jeździe na drodze.
Asp. Beata Budzyń