Puchar świata, 3 srebra i 1 brąz przywozimy z Włoch

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W dniach 13-16 czerwiec odbyły się ostatnie zawody z cyklu World Series ? Puchar Świata w Kickboxingu, czyli włoski Bestfighter. Na starcie imprezy stanęło prawie 3 tysiące zawodników z 42 krajów, w tym liczna grupa z Polski. Piłę reprezentowało sześciu zawodników Sportów Walki Piła.

Po trzydniowych zmaganiach do Piły trafił jeden Puchar Świata oraz 1 brązowy medal Xaviera Rzeszuta, który jako jedyny wystąpił tym razem w dwóch formułach ? light contact i Kick light. W rywalizacji w light contacie zwyciężając kolejno rywali z Bułgarii, Słowacji i w finale z Anglii zdobył złoty medal i wywalczył Puchar Świata kadetów młodszych! Z kolei w formule Kick light swój występ zakończył na etapie półfinałów, uznając wyższość zawodnika ze Słowacji ostatecznie zdobywając brązowy medal.

A także 3 srebrne medale Dawida Sieka, Piotra Woźniaka i Miłosza Boguckiego . Dla Woźniaka i Sieka występ w Rimini to kolejna duża międzynarodowa impreza w której wzięli udział w tym roku. Zaledwie kilka tygodni wcześniej obaj wystąpili w Budapeszcie. Tym razem dla obu występ w formule K1 zakończył się zdobyciem drugiego miejsca i srebrnego medalu. Z kolei dla Miłosza Boguckiego turniej rozpoczął od zwycięstwa już w 1 rundzie z reprezentantem Włoch, w półfinale również przed czasem kończąc pojedynek ze Słowakiem. Dopiero w walce finałowej to rywal z Anglii okazał się minimalnie lepszy. Tym samym Miłosz zdobył srebrny medal kadetów starszych Kick light, który jest jego pierwszym międzynarodowym sukcesem w karierze.

Pilskie Sporty Walki reprezentowali również Michał Haiwka oraz Maciej Różyło. Dla obu występ w turnieju zakończył się na etapie eliminacji.

Klub Sporty Walki Piła dziękuje za wsparcie w organizacji wyjazdu:                                                                      Miejska Energetyka Cieplna w Pile