Szanuj swoje życie, śmierć czyha na drodze

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Okres letni, a szczególnie ładna, słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach można zauważyć wzmożony ruch jednośladów. Niestety, odnotowujemy także wypadki z udziałem kierujących jednośladami. Policjanci spotykali się na drodze z motocyklistami i apelowali do wszystkich fanów ?dwóch kółek? oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę. Bezpieczne zachowanie na drodze wraz z mundurowymi promowała KTM Husaria Piła.

Uszkodzenia asfaltu, do tego piach na jezdni oraz wzmożony ruch, to potencjalne zagrożenie dla motocyklistów. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Motocyklista to przeważnie młody człowiek. Młodych ludzi nierzadko cechuje brawura czy chęć popisania się przed rówieśnikami. Te zachowania bardzo często idą w parze z brakiem umiejętności prowadzenia pojazdu. Często się zdarza, że kierujący swoim szybkim i ciężkim pojazdem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia. Przypomnijmy, że taki pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, zwykle kończy się tragicznie.

Według policjantów zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wciskanie się między samochody, a w końcu zwykłe popisy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy pełniący służbę na motocyklach wraz z motocyklistami z KTM Husaria Piła na terenie miasta promowali bezpieczne zachowania na drodze wśród wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców. Policjanci dla wszystkich uczestników przygotowali ulotki.

Przypominamy!!!

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl, zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Podkom. Żaneta Kowalska

 KPP Pła