Wojewódzkie Święto Policji w Wałczu wraz z otwarcie nowej komendy powiatowej w Wałczu

Najnowsze Regiony Wałcz

WAŁCZ. To właśnie w Wałczu zostanie otwarta nowa komenda policji.

Uroczystość rozpocznie  się 17 lipca o godz. 10.00. Rozpoczęcie nastąpi od mszy św. w intencji Policji Zachodniopomorskiej, w kościele pw. św. Mikołaja.  O godz. 11.30 na pl. Wolności nastąpi uroczysty apel z okazji wojewódzkich obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, wręczenie medali, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz defilada pododdziałów. Na godz. 13.00 przewidziano uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przy al. Zdobywców Wału Pomorskiego 90 A. Od godz. 10.00 do 15.00 przy pl. Wolności będzie festyn edukacyjno-prewencyjny (m.in. pokazy sprzętu policyjnego i innych służb).  Cała uroczystość połączona jest wojewódzkim świętem policji.

UWAGA! Na czas trwania uroczystości zamknięta będzie ul. Domańskiego i ulice przyległe do pl. Wolności oraz zamknięta będzie ul. Jana Pawła XXIII.

– Chwilowe utrudnienia w ruchu będą występować na Al. Zdobywców Wału Pomorskiego od pl. Wolności do ul. Andersa. Zamknięty będzie również odcinek al. Zdobywców Wału Pomorskiego od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Andersa. Chwilowo nieczynne będą parkingi na ulicy Rzecznej. Za spowodowane utrudnienia przepraszamy – informuje oficer prasowy KPP Wałcz asp. Beata Budzyń.

( Red.)