Jechał kompletnie pijany i nie zauważył braku opon

Najnowsze Regiony Złotów

OKONEK. W dniu 7 lipca, chwile przed godziną 14.00 na drodze pomiędzy miejscowością Borucino a Okonkiem zauważono osobowy volkswagen, który poruszał się pomimo braku opon na przednich kołach. Samochód jechał w kierunku Okonka, a z felg przedniej osi które tarły o nawierzchnię drogi, iskrzyło. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli. Z pojazdu wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Za kierownicą pojazdu siedział kompletnie pijany mężczyzna, który prawdopodobnie nawet nie zauważył, że jechał na felgach. Kierowcą pojazdu okazał się okazało 28-letni mieszkaniec gminy Okonek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy, a jego volkswagen trafił na policyjny parking.

28-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Brawura za kierownicą, lekceważenie przepisów drogowych oraz wsiadanie za kierownicę auta po spożyciu alkoholu, są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

( Red. )

KPP ZŁOTÓW