Miał 113 km/h na liczniku w terenie zabudowanym. Stracił prawko na 3 miesiące

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ.Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Zmiany w przepisach ruchu drogowego, dotyczące poruszania się w obszarze zabudowanym, nie u wszystkich spowodowały zdjęcie nogi z gazu.

18 sierpnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Młody kierowca poruszał się z prędkością 113 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km//h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Na trzy miesiące pożegnał się też z uprawnieniami do kierowania – mówi mł.asp. Karolina Smardz -Dymek z KPP w Chodzieży.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma go na okres 3 miesięcy. Jeśli w powyższym okresie ujawniony zostanie fakt ponownego kierowania pojazdem, wówczas będzie to skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie już cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 (Red.)