Tak minął długi weekend na drogach w zachodniopomorskiem

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Zakończyły się krajowe wzmożone policyjne działania ?Bezpieczny weekend ? sierpniowy weekend?, trwające od 14 ? 18 sierpnia br. Od środy na zachodniopomorskich drogach było więcej patroli drogówki, które czuwały nad bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowały kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Od środy tj. 14 sierpnia, rozpoczynającej długi sierpniowy weekend na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 15 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 18 zostało rannych.

Policjanci odnotowali 354 kolizji drogowych i zatrzymali łącznie 107 kierujących na podwójnym gazie lub po zażyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę 17.08.2019r. na terenie powiatu drawskiego. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godz. 13:25 w miejscowości Siemczyno kierujący pojazdem marki Deawoo Lanos z niewyjaśnionych na chwile obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się czołowo z pojazdem Renault Trafic. W wyniku tego zdarzenia 19 ? letni kierujący Lanosem poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący Renault i pasażerowie odnieśli obrażenia ciała i zostali przewiezieni do szpitali.

Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czaplinku.

Pomimo nieustannych apeli oraz szeroko prowadzonych działań profilaktycznych, podczas sierpniowego długiego weekendu na zachodniopomorskich drogach zatrzymano 79 nietrzeźwych kierujących, 19 po spożyciu alkoholu oraz 9 po spożyciu środków po spożyciu narkotyków.

Przed nami ostatnie wakacyjne dwa weekendy i powroty z letniego wypoczynku.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

Nie ma dnia, aby na interaktywnej wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym nie pojawiły się nowe punkty, pod którymi kryją się ludzkie dramaty.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK