22-latka prowadziła na haju. Dachowała omal nie potrącając grzybiarza

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów
PODGAJE. 22-letnia mieszkanka powiatu inowrocławskiego nie dość, że prowadziła opla pod wpływem marihuany to kolejne porcje narkotyków miała ukryte w schowku, a na dodatek dachowała niemalże potrącając grzybiarza.
 W minioną niedzielę po godzinie 12.00 dyżurny złotowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Podgaje. Do obsługi zdarzenia  skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Okonku.
Funkcjonariusze ustalili,  że 22-letnia kobieta kierująca osobowym oplem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego dachowania omal nie potrącając odpoczywającego na poboczu drogi grzybiarza. Policjanci podczas rozmowy z kobietą zaczęli podejrzewać, że może ona  znajdować się pod wpływem narkotyków – relacjonuje  podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie. – Kierująca została poddana badaniu na zawartość substancji narkotycznych, które potwierdziło  przypuszczenia mundurowych dając wynik dodatni na marihuanę. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania osobowego opla znaleźli w jednym ze schowków woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to substancja psychotropowa w postaci metamfetaminy. W pojeździe kobiety mundurowi znaleźli także kilka porcji dilerskich amfetaminy oraz tabletki ekstazy.
Stróże prawa zatrzymali 22-letnią kierującą, którą doprowadzili do placówki medycznej, gdzie została pobrana od niej krew na obecność narkotyków. Mieszkanka powiatu inowrocławskiego po pobraniu krwi trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze za spowodowanie kolizji ukarali kobietę mandatem.
– Śledczy w poniedziałek przedstawili 22-latce wstępne zarzuty dotyczące posiadania środków psychotropowych. Jeżeli biegły potwierdzi, że kobieta kierowała samochodem pod wpływem środków odurzających usłyszy dodatkowe zarzuty – dodaje Forecki.

Za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pod wpływem środków odurzających do 2 lat pozbawienia wolności.

(Red.)

Fot. KPP Złotów