Prawdziwa kolizja, fikcyjny sprawca

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili sprawców wyłudzenia odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych. W konsekwencji  trzy osoby usłyszały zarzuty związane z oszustwem.

Sprawa dotyczy kolizji, do której doszło 2 października bieżącego roku.

-33-letni mężczyzna kierujący samochodem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą  toyotą, na kierownica której siedział 29-letni mieszkaniec  Piły – relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile. -Jak się okazało, 29-latek miał zatrzymane prawo jazdy z powodu wcześniejszej jazdy pod wpływem alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności mężczyzna wpadł na pomysł, że poprosi swojego znajomego, aby oświadczył, że kierował autem w momencie kolizji. Ponadto zaproponował kierowcy BMW, że wezmą całą winę na siebie, co umożliwi wypłatę środków na naprawę pojazdu z ubezpieczenia OC – dodaje.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wyjaśnili wszystkie okoliczności sprawy. Dwie osoby zostały  zatrzymane.

-Prowadzone przez policjantów czynności pozwoliły przedstawić zarzuty oszustwa dwójce pilan, którzy brali faktyczny udział w zdarzeniu i przez wprowadzenie w błąd ubezpieczyciela co do okoliczności kolizji próbowali wyłudzić odszkodowanie. Trzeci z mężczyzn, który miał prowadzić pojazd za namową swojego kolegi odpowie za pomocnictwo w tym procederze – informuje Wojciech Zeszot.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła