KSW Husaria podbija Włochy!

Regiony Sport Wałcz
WAŁCZ. Klub sportów walki Husaria, działa na terenie gminy i miasta Wałcz. Zawodniczki Hanna Ogrodowska oraz Wiktoria Sułkowska otrzymały powołanie do kadry Polskiej Federacji Kickboxingu, i dzięki temu pod koniec października wyjeżdżają na zunifikowane mistrzostwa świata do Włoch.
Zawodniczki podczas mistrzostw wezmą udział w walce light contack, light kick oraz UFR.
Dla dziewczyn czas przygotowań do mistrzostw nie jest łatwy okresem. Treningi przygotowujące rozpoczęliśmy już pod koniec wakacji.  Przez tydzień mają około 10 jednostek treningowych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego doszła nauka. W plan tygodniowy uwzględniamy regeneracje, jak i wizyty u fizjoterapeuty, oraz przestrzeganie diety.
Duże brawa również dla rodziców, którzy są w pełni zaangażowani oraz zorganizowani, aby cały plan działał bez zastrzeżeń.
Nad ciągłym przygotowaniem formy zawodniczek czuwa trener Paweł Mikołajczak – mistrz europy w taekwondo oraz wielokrotny mistrz Polski w taekwondo oraz Kickboxingu.
Za rozpisanie diety uwzględniającej zapotrzebowanie zawodniczek w okresie przygotowawczym, dziękujemy Pani dietetyk Monice Ameryk.
Dziękujemy Pani Paulinie Sankowskiej –  gabinet fizjoterapii  PinaMedica Wałcz – za wiedzę, utrzymanie prawidłowej kondycji mięśni, zmniejszenie ryzyka kontuzji oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia rozciągające.
Dziękujemy również naszemu sponsorowi – firmie Gastronomik – która dołożyła cegiełkę do naszego wyjazdu.
Największe podziękowania należą się Gminie Wałcz, z wójtem Janem Matuszewskim na czele. Gdyby nie pomoc gminy w formie dofinansowania, nasz wyjazd nie doszedł by do skutku. Pan wójt jak zawsze w nas uwierzył – i mamy nadzieję nie zawieść!
Zachęcamy do wspierania klubu oraz śledzenia naszego funpage KSW Husaria.
Trzymajcie kciuki-  wyjazd 29.10 – Husaria podbija Włochy!
( Red.)