W ogródku plantacja, na strychu suszarnia

Czarnków Na sygnale Najnowsze

CZARNKÓW. Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Czarnków, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli 2 kg suszu marihuany oraz krzak nielegalnej rośliny. Sprawcy grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj czarnkowscy kryminalni udali się na jedną z posesji w gminie Czarnków, by sprawdzić posiadane informacje o tym, że jeden z jej domowników uprawia konopie indyjskie oraz posiada gotowy susz marihuany.

W trakcie dokładnego sprawdzania posesji, funkcjonariusze znaleźli w przydomowym ogródku krzak konopi indyjskiej. Nielegalna roślina miała około 180 cm wzrostu. W pobliżu znajdowały się również ślady, świadczące o wcześniejszym wycięciu kilku krzewów – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. – Natomiast na strychu domu, policjanci zabezpieczyli rośliny, które właściciel suszył w tzw. wędzarni. Był tam również  gotowy susz marihuany. Po zważeniu znalezionych środków odurzających, okazało się, że łącznie  jest ich 2 kilogramy. W sprawie zatrzymano 23-letniego ,,ogrodnika”.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, natomiast ich właściciel na komendę.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Nie był wcześniej karany. Chce dobrowolnie poddać się karze. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje  Górzna-Kustra.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków