Niebezpieczne dni w gminie Wyrzysk

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. W ostatnich dniach na drogach gminy Wyrzysk doszło do  kilku kolizji. Nie obyło się bez rannych. Dwie osoby zostały także poszkodowane w wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Kosztowie. 

1 listopada w Kosztowie doszło do wypadku samochodu osobowego. Auto uderzyło w drzewo. Kierowca podróżował sam. Był zakleszczony w pojeździe. Strażacy z Wyrzyska uwolnili go przy użyciu sprzętu hydraulicznego i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Na miejscu działali druhowie z Wyrzyska i Osieka nad Notecią oraz Policja.

 

Dzień wcześniej, przed godziną 19. w miejscowości Wyrzysk Skarbowy dachował samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Także 31 października, lecz po godzinie 13. w budynku mieszkalnym w Kosztowie wybuchł gaz. Dwie osoby zostały poszkodowane. Na miejscu działali strażacy z OSP Wyrzysk i OSP Osiek Nad Notecią oraz JRG 1 i JRG 2 z Piły. Ponadto obecni byli: oficer operacyjny, komendant powiatowy PSP w Pile, pogotowie energetyczne, dwa zespoły ratownictwa medycznego, policjanci, strażnicy miejscy, a także przedstawiciel nadzoru budowlanego i burmistrz Wyrzyska.

Natomiast 30 października  na “starym” odcinku  DK10-Kolizja zderzyły się dwa samochody osobowe. I w tym przypadku podróżujący mogą mówić o szczęściu. Nikt nie został ranny.

 (Red.)

 Fot. OSP Wyrzysk