Rozbój w samochodowej myjni

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Podszedł do swojej ofiary i bez powodu bił ją pięściami po głowie. Jakby tego było mało, zabrał z jej portfela dwa tysiące złotych. Kryminalni z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta, który odpowie przed sądem za kradzież pieniędzy, uszkodzenie ciała oraz posiadanie amfetaminy.

Kilka dni temu oficer dyżurny Komisariatu Policji w Trzciance odebrał zgłoszenie o pobiciu na terenie jednej z myjni samochodowych.

-Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca bez żadnego powodu podszedł do niego i zaczął uderzać go pięściami po głowie, powodując obrażenia. Kiedy poszkodowanemu wypadł z kieszeni portfel, wówczas podejrzany podniósł go i wyjął z niego dwa tysiące złotych, po czym oddalił się w kierunku centrum miasta – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra  z KPP w Czarnkowie.

W trakcie wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności policjanci znaleźli saszetkę, a w niej dokumenty i dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku.

-Badanie testerem wykazało, że to amfetamina. Kryminalni w ciągu kilkunastu minut zatrzymali prawowitego właściciela ,,zguby”. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Trzcianki, który wcześniej pobił zgłaszającego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty za uszkodzenie ciała, kradzież pieniędzy i posiadanie narkotyków – dodaje Górzna-Kustra.

Mężczyzna był już karany za przestępstwa narkotykowe. Tym razem grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków