Fatalna pomyłka mediów ! Adam Słodowy z programu “Zrób to sam” żyje.

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Złotów

19 lipca kilkanaście redakcji, podały informację o śmierci Adama Słodowy  – wieloletniego prowadzącego program “Zrób to sam”. Okazało się, że informacja jest nieprawdziwa ! Pana Adam żyje !

Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 roku w Czarnkowie.

W latach 1961?1978 był redaktorem Naczelnej Redakcji Programów Oświatowych i Dziecięcych TVP.

Jako prowadzący program telewizyjny ,, zrób to sam”  robił zabawki i przedmioty użytkowe. Program był nadawany przez 24 lata od 1959 roku do 1983 roku, łącznie wyemitowano 505 odcinków.

Jest również autorem wielu książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu, w tym Lubię majsterkować, przeznaczonej dla starszych odbiorców, w której zamieścił niektóre informacje prezentowane wcześniej w telewizji, a także projekty wielu nowych zabawek i urządzeń. Książka została przetłumaczona na języki obce, a jej łączny nakład wyniósł ponad 560 000 egzemplarzy. Słodowy pisał także książki o samochodach, dotyczące głównie obsługi i napraw starszych modeli marki Skoda.

Słodowy jest również autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci ,, Pomysłowy Dobromir ” i ,, Pomysłowy Wnuczek “, a także filmów Śrubokręt i spółka oraz Dziura w ścianie.

Na wniosek dzieci 21 marca 1974 roku został Kawalerem Ordru Uśmiechu. Ceremonia wręczenia odznaczenia odbyła się 13 marca 1976 w Pałacu Młodzieży w Warszawie ? otrzymał legitymację z numerem 107.

W roku 1983 dostał nagrodę literacką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jako autor najpoczytniejszych książek w bibliotekach publicznych.

Obecnie Adam Słodowy mieszka w Warszawie z żoną Bożeną. Jest już na emeryturze, ale nadal występuje w różnych kampaniach reklamowych. Ma dwóch synów: młodszego Wojciecha, lekarza mieszkającego w Chicago, oraz starszego Piotra, matematyka i fizyka, zamieszkałego w Melbourne.

( Red.) AN