Gala NOTECI ROSKO 2019!

Czarnków Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia
ROSKO. W sobotni wieczór, 16 listopada na Sali Gimnastycznej w Rosku odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność Noteci Rosku w roku 2019!
Po wygranej pierwszej drużyny w ostatnim meczu rundy wiosennej z zespołem Tarnovii Tarnówka 3-1, wszyscy w dobrych nastrojach mogli się udać na I Galę Noteci Rosko! Na sali pojawili się wszyscy zawodnicy reprezentujący barwy Noteci w roku 2019. Od żaka do seniorów! Swoją obecnością zaszczycili nas również sponsorzy, działacze oraz licznie tego dnia zgromadzeni na trybunach rodzice i sympatycy klubu! Sala została wypełniona niemalże do ostatniego miejsca! O godzinie 16:30 oficjalnie uroczystość rozpoczął Prezes klubu – p. Krzysztof Plich, witając wszystkich gości oraz podkreślając, że w naszym lokalnym klubie obecnie trenuje 80 zawodników, w pięciu drużynach, kolejno: Żaka, Orlika, Młodzika, II Zespół – B-Klasa, I Zespół – Klasa Okręgowa.
Po rozpoczęciu przyszedł czas na podsumowanie działalności wszystkich drużyn. Trenerzy przedstawili na prezentacji multimedialnej – kadry wszystkich zespołów, zdjęcia drużyn, ilość przeprowadzonych jednostek treningowych, spotkań mistrzowskich, tabele ligowe oraz statystki zespołów. Pokrótce zostały również przedstawione zasady przyznawania CERTYFIKACJI SZKÓŁEK PIŁKARSKICH. Nasz klub stara się bowiem o brązową gwiazdkę i przeszedł wszystkie niezbędne etapy zgłoszeniowe. Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie certyfikacji, która ma nastąpić do końca listopada 2019 roku.
Po prezentacji poczynań naszych drużyn, wszystkie dzieci trenujące w naszym klubie zostały nagrodzone za włożoną pracę treningową ,,Słodkimi Paczkami”. Po tym przyszła chwila na wyróżnienia indywidualne, tutaj jako pierwsi zostali nagrodzeni statuetkami nieocenieni sponsorzy naszego klubu, którzy wspierają działalność Noteci: Firma DANEX – Państwa Waldemara i Danuty Bierbaszów, Firma ,,ZUL PUSZCZA” – Państwa Przemysława i Wiollety Buśków, Firma DYMEKS – Państwa Przemysława i Izabelli Dymków, Firma MIKO – Państwa Mikołaja i Katarzyny Wieczorków, Firma ,,Twojstomatolog.com” Grzegorza i Wojciecha Pawłowskich, Firma INSTAL – Państwa Damiana i Hanny Grochowskich, Firma DOLNYBUS – Marka i Macieja Dolnych, Burmistrz Wielenia – Elżbieta Rybarczyk. Jeszcze raz dziękujemy!
Kolejne wyróżnienia odebrali już zawodnicy. Zaczynając od Grup Młodzieżowych.
-Są to wyróżnienia, może nie koniecznie dla najlepszych zawodników naszych grup dziecięcych, ale dla takich, którzy zasłużyli na to swoją frekwencją i postawą na treningach, dzieci i młodzież na którą zawsze możemy liczyć” – podkreślił trener Łukasz Sikora. I tak wyróżnieni statuetkami w Kategorii Żak zostali: Szymon Mąka oraz Marcin Dębny. W kategorii ORLIK: Mikołaj Nawrot i Jakub Dębny. W kategorii MŁODZIK: Mateusz Opas i Korneliusz Piekarski, nominowani natomiast zostali Aleksander Sikora, Rafał Mądrzyk, Jakub Dembski. W kategorii ,,NAJLEPSZY ZAWODNIK II DRUŻYNY” zostali: Marek Helak, Piotr Bukowski i Krzysztof Bak – i to właśnie ten ostatni zgarnął te wyróżnienie. Na sam deser została kategoria ,,NAJLEPSZY ZAWODNIK NOTECI ROSKO 2019″ tutaj nominowani zostali: Jakub Naplocha, Łukasz Graś, Mateusz Bielawski, Karol Kujanek, natomiast nagrodę odebrał Dawid Werda.
Dziękuję za to wyróżnienie, nie jestem wychowankiem Noteci, ale niezmiernie miło jest mi tutaj grać już od dłuższego czasu, panuje tutaj świetna atmosfera, dziękuje za oddane na mnie głosy, i życzę sobie i drużynie, żebyśmy w tym sezonie zagrali o wysokie miejsce w tabeli- powiedział po odebraniu statuetki popularny ,,Werdi”.
Nagrody specjalnie otrzymali natomiast: Mateusz Naplocha i Piotr Bukowski za zaangażowanie w działalność klubu oraz oddanie żółto-zielonym barwom. Swoje wyróżnienia otrzymali również działacze klubowi, tutaj zostali uhonorowani oni przez panią Burmistrz Wielenia – Elżbietę Rybarczyk. Za wieloletnią działalność na rzecz klubu wyróżnieni zostali: Krzysztof Plich, Zygmunt Piochacz i niezmiernie wzruszony przy odbieraniu statuetki Kazimierz Przylepa.
Wyróżnienia za zaangażowanie w działalność klubu otrzymali także trenerzy: Mateusz Bielawski oraz Łukasz Sikora.
Zaczęliśmy działać z naszą młodzieżą i dziećmi wspólnie z Łukaszem prawie 4 lata temu, jestem dumny, gdy widzę teraz, ile dzieci trenuje w naszych strukturach klubowych, jak ładnie są ubrane w równe dresy, cieszymy się z frekwencji na treningach i z tego, że zawsze jesteśmy na wszystkich turniejach, czy meczach ligowych. Cały czas staramy się sobie podnosić organizacyjną poprzeczkę, stąd między innymi ta Gala, dziękuje również rodzicom za zaangażowanie – podsumował trener Mateusz Bielawski. Po tej chwili przyszedł czas na zakończenie Gali oraz poczęstunek dla gości, przygotowany przez rodziców grupy Młodzika. Mamy nadzieję, że w niezmienionym składzie spotkamy się już za rok!
Mateusz Bielawski
Fot. notecrosko.futbolowo.pl