Nowy radiowóz dla trzcianeckich policjantów

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Dzięki zaangażowaniu trzcianeckiego samorządu lokalnego w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców gminy Trzcianka oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został nowy radiowóz Kia Ceed. W piątek, 22 listopada tego roku, auto zostało uroczyście przekazane policjantom z trzcianeckiego komisariatu. Nowy radiowóz będzie wykorzystywany do służby patrolowej i obchodowej.

Po raz kolejny trzcianecki samorząd lokalny przyczynił się do zakupu nowego radiowóz dla miejscowych policjantów. Na ten cel z budżetu gminy przekazane zostały środki w wysokości połowy wartości nowego pojazdu. Pozostałą część potrzebnej kwoty, insp. Piotr Ryżek pozyskał z Komendy Głównej Policji. W ten sposób zebrana została cała suma pieniędzy tj.113 849 tys. złotych.

22 listopada tego roku przed budynkiem Komisariatu Policji w Trzciance odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego radiowozu. W uroczystości uczestniczył: Burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzciance Adrian Hałuszka, Radny Rady Miejskiej w Trzciance Adam Prankiewicz oraz kadra kierownicza trzcianeckiego komisariatu policji.

Nowy radiowóz już można podziwiać na ulicach Trzcianki. Kia jest wykorzystywana przez miejscowych policjantów do służby patrolowej i obchodowej.

Trzcianeccy policjanci serdecznie dziękują za okazane wsparcie i zrozumienie. Dzięki większej mobilności, każdy mieszkaniec gminy, w razie potrzeby będzie mógł liczyć na ich szybką i sprawną reakcję.

Karolina Górzna-Kustra

 KPP Czarnków