Sołectwo Kaczory wygrało!

Najnowsze Piła Wydarzenia

KACZORY. To była już 23. edycja Turnieju Sołectw Gminy Kaczory. W niedzielę, na miejscowym stadionie w szranki stanęło wszystkie dwanaście sołectw: Brodna, Dziembowo, Dziembówko, Jeziorki, Kaczory, Krzewina, Morzewo, Prawomyśl, Równopole, Rzadkowo, Śmiłowo, Zelgniewo.

Kilkugodzinna impreza – jak zauważył wójt Brunon Wolski podczas otwarcia festynu – jest dla mieszkańców gminy okazją do integracji i dobrej zabawy, aczkolwiek z nutką zdrowej rywalizacji. I tak właśnie było.

W tym roku reprezentacje wsi rywalizowały w sześciu konkurencjach: wielka skakanka, rzut niespodzianką, dzieci na start, ślepa piłka, strzały na bramkę oraz w tej najbardziej pasjonującej dyscyplinie – przeciąganiu liny.

Największą liczbę punktów ? 56.5 i zarazem pierwsze  miejsce wywalczyły Kaczory. Na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio: Morzewo, Śmiłowo, Dziembowo, Rzadkowo, Równopole, Krzewiny, Prawomyśl,  Zelgniewo, Jeziorki,  Dziembówko i Brodna.

O oprawę muzyczną pierwszej części festynu zadbała Gminna Orkiestra Dęta w Kaczorach pod dyrekcją Zdzisława Nawrota. Jednak gwiazdą wieczoru był śpiewający aktor Robert Rozmus. Na zakończenie wszystkie sołectwa bawiły się na dyskotece pod chmurką.

(WM)

Fot. (fp)